Kredyty gotówkowe - jaki i gdzie je brać

Kalkulator RRSO – pomoc w wyborze kredytu

Posted on 12 sierpnia 2019 by Alek

Rentowność danego produktu bankowego można ocenić za pomocą kilku wskaźników. Jednym z nich jest RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Oczywiście, większość tych mierników obliczana jest w ścisły sposób, który został szczegółowo wyróżniony w obowiązujących przepisach prawa, między innymi w ustawie o prawie bankowym.

Sprawia to, że wszystkie dane uzyskane w ten sposób mają charakter obiektywny i pozwalają klientom indywidualnym stworzyć tło porównawcze dla konkretnych produktów bankowych. Tak jak wspomniano we wstępie, jednym  z najważniejszych wskaźników jest RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Wskazuje ona, ile klient będzie zobowiązany oddać bankowi za udzielenie kredytu w skali roku. Miernik ten wyrażony jest w procentach, co pozwala na bardzo łatwe porównanie konkretnych ofert banków.

Czasami jednak zdarza się, że klient indywidualny ma problem z samodzielnym obliczeniem Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania. Co prawda w ulotkach oraz innych materiałach reklamowych dostępne są odpowiednie dane, jednak mają one charakter zgeneralizowany. Pamiętać należy, że indywidualna decyzja kredytowa wydawana jest dopiero po sprawdzeniu zdolności kredytowej klienta oraz innych kryteriów, takich jak jego wiek czy historia dotychczas spłacanych zobowiązań.

W internecie dostępne są narzędzia, dzięki którym można z łatwością obliczyć, jaki będzie całkowity koszt kredytu. Kalkulator RRSO to darmowe narzędzie, które udostępniane jest niemal na każdym serwisie, którego tematyka skupia się wokół szeroko pojętego sektora bankowego. Wystarczy wprowadzenie kilku danych, aby już po chwili uzyskać informacje niezbędne do oceny rentowności danego rozwiązania kredytowego, między innymi kredytu samochodowego, czy kredytu gotówkowego. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że w trakcie obliczeń możliwe jest wskazanie znacznej ilości mierników. Pozwala to na otrzymanie precyzyjnego wyniku.

Categorized As

Bez kategorii, chwilówka, kalkulator kredytowy, kredyt gotówkowy, kredyt inwestycyjny, kredyt mieszkaniowy, kredyt studencki, pożyczki