Kredyty gotówkowe - jaki i gdzie je brać

Szukamy tanich kredytów gotówkowych

Posted on 8 lipca 2019 by Alek

Wydawać by się mogło, że przy obecnym wysypie wszelkich ofert na rynku nikt nie powinien mieć najmniejszych problemów z tym, aby znaleźć dla siebie tani kredyt gotówkowy. Tymczasem jak się okazuje nie jest to wcale takie proste i będziesz musiał nieco czasu poświęcić, aby dobrać dla swoich potrzeb maksymalnie optymalna ofertę.

Z pomocą tutaj przychodzą internetowe porównywarki kredytowe, dzięki którym będziesz mógł bardzo szybko skonfrontować ze sobą kilkadziesiąt różnych ofert, a następnie wybrać te najbardziej atrakcyjne dla Ciebie.
Warto także na wstępie określić, na co konkretnie jest Ci potrzebny kredyt. Otóż np. kredyty samochodowe udzielane są na znacznie innych warunkach, niż mieszkaniowe itd. Przede wszystkim warto pamiętać, że kredytów banki udzielają przeważnie na jeden konkretny cel. Zazwyczaj to w kwestii pożyczek masz pełną dowolność, niemniej jednak w ofertach wielu banków można znaleźć także i kredyty, które przeznaczysz na dowolne wydatki konsumpcyjne.

Pożyczki z firm pozabankowych

Jest to jakaś opcja, aby w razie pilnych potrzeb mieć gotówkę, jednakże zapomnij w tym przypadku o tym, że będzie to tania pożyczka. Przeważnie firmy pożyczkowe naliczają olbrzymie oprocentowanie, przez co często trzeba oddawać znacznie więcej, niż się pożyczyło. Niestety wiele osób decyduje się na korzystanie z ich usług, ponieważ takie instytucje wymagają znacznie mniej zaświadczeń oraz wystarczy wyłącznie oświadczenie o dochodach, a w BIK jesteś sprawdzany wręcz „po łebkach”, dzięki temu pożyczkę łatwiej dostać. Trzeba jednak pamiętać, że firmy pozabankowe wymagają odpowiednie zabezpieczenia pożyczki.

Musisz jednak pamiętać, aby na tego typu pożyczki decydować się wyłącznie w nagłej potrzebie i tylko, jeśli masz pewność, ze będziesz w stanie poradzić sobie z ich spłatą. W przeciwnym razie może to być jeden z najgorszych wyborów, które podejmiesz, bowiem o korzyściach w takiej sytuacji można zapomnieć. Weź to, więc po uwagę i zdecydowanie lepszy może okazać się standardowy kredyt gotówkowy z banku.

Categorized As

Bez kategorii, chwilówka, kalkulator kredytowy, kredyt gotówkowy, kredyt inwestycyjny, kredyt mieszkaniowy, kredyt studencki, pożyczki