Kredyty gotówkowe - jaki i gdzie je brać

Jak poradzić sobie na studiach?

Posted on 21 czerwca 2019 by Alek

Życie studenta nie jest łatwe, wiąże się ono z wieloma wydatkami, takimi jak wynajem mieszkania, czesne, pomoce naukowe czy po prostu zwykłe koszty utrzymania. Ciężko pogodzić naukę z pracą, a nie każdy może skorzystać z pomocy rodziców. Z pomocą przychodzą banki udzielające kredytów studenckich.

Oprocentowanie kredytu studenckiego  jest bardzo niskie, a kwotę należy spłacać dopiero 2 lata po zakończeniu studiów. Oprocentowanie wynosi zaledwie 0,87% w skali roku. W przypadku przerwania studiów okres spłaty rozpoczyna się wraz z dniem, w którym należało przedstawić legitymację potwierdzającą status studenta. Kto może ubiegać się o kredyt studencki? Każdy student studiów dziennych lub zaocznych, którego dochód w rodzinie nie przekracza 2500 zł na osobę. Wnioski są przyjmowane na przełomie września i października każdego roku akademickiego. Student podczas składania wniosku wpisuje kwotę, którą chciałby otrzymać.  Liczba rat stanowi dwukrotność liczby wypłaconych transz kredytu studenckiego.

Kredyt studencki może być również umorzony, jeśli student ukończy naukę z bardzo dobrymi wynikami bądź jeśli znajdzie się w trudnej sytuacji życiowej i stanie się niezdolny do spłaty rat kredytu. Obecnie kilka banków w Polsce oferuje kredyty studenckie, najlepiej porównać wszystkie oferty, aby dopasować ją do siebie. Decyzję o wzięciu kredytu należy więc dobrze przemyśleć. Początkowo odsetki opłaca państwo, ale po zakończeniu studiów trzeba spłacić cały kredyt wraz z naliczonymi odsetkami. Wizja spłacania rat przez kilkanaście lub więcej miesięcy nie napawa optymizmem, jednak niektórzy nie mając wyjścia decydują się na wzięcie kredytu. Mimo wszystko kredyty studenckie to dobra forma pomocy studentom pochodzącym z uboższych rodzin, których nie stać na podjęcie nauki i koszty z tym związane.

Categorized As

Bez kategorii, chwilówka, kalkulator kredytowy, kredyt gotówkowy, kredyt inwestycyjny, kredyt mieszkaniowy, kredyt studencki, pożyczki