Kredyty gotówkowe - jaki i gdzie je brać

Jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać kredyt na mieszkanie?

Posted on 11 kwietnia 2019 by Alek

W dzisiejszych czasach każdy z nas chciałby mieć swój własny kąt, gdzie czułby się bezpiecznie oraz który można urządzić wedle swoich upodobań. Kredyt na mieszkanie to opcja pozwalająca na zakup własnego mieszkania. Jak go jednak otrzymać?

Najważniejsza jest zdolność kredytowa. Potencjalny kredytobiorca musi mieć zatem dobrą sytuację finansową, aby spłacać comiesięczne raty w terminie. W banku otrzymamy pytania, które pozwolą określić naszą zdolność kredytową. Będą to pytania o nasze dochody, a także rodzaj umowy, jaką mamy z pracodawcą. Zostaniemy zapytani także o inne pożyczki, obecne lub dawne. Istotne będą również comiesięczne wydatki na życie.

Wielkość naszego gospodarstwa domowego też nie pozostaje bez wpływu. Liczba osób na naszym utrzymaniu, nasz stan cywilny to kolejne pytania, jakie z pewnością się pojawią. W banku ustalimy także na ile lat chcemy wziąć kredyt oraz kwotę każdej wpłaty.
Dobrym sposobem jest wydruk naszych zarobków z ostatnich miesięcy. Na naszą korzyść przemawiają także umowy o pracę. Trzeba także pamiętać, że wiele banków wymaga wkładu własnego, który wynosi 20% kwoty całego mieszkania. Pamiętajmy, aby odwiedzić jednak kilka banków i poznać różne oferty, aby wybrać tę najkorzystniejszą dla nas.

Mimo wielu warunków, jakie trzeba obecnie spełnić, aby otrzymać kredyt mieszkaniowy, warto rozważyć tę opcję, aby jak najszybciej mieć swoje mieszkanie. W momencie, gdy mamy już stałą umowę o pracę i wiemy, gdzie chcemy zostać i założyć rodzinę, kredyt na mieszkanie będzie zdecydowanie dobrym i trafnym pomysłem.

Categorized As

Bez kategorii, chwilówka, kalkulator kredytowy, kredyt gotówkowy, kredyt inwestycyjny, kredyt mieszkaniowy, kredyt studencki, pożyczki