Kredyty gotówkowe - jaki i gdzie je brać

Czym jest kredyt bez BIK

Posted on 24 marca 2019 by Alek

Kredyt to zobowiązanie na długie lata, polega na pożyczeniu od banku określonej sumy pieniężnej, którą trzeba spłacać w ratach. Spłata odbywa się wraz z odsetkami, zazwyczaj co miesiąc. BIK to informacja, którą zazwyczaj sprawdzają banki, czy dana osoba posiada zdolność kredytową i ma jakieś inne zadłużenie. 


Kredyt bez bik jest możliwy, jednak nie w każdym banku. Zazwyczaj banki weryfikują klienta, jednak niektóre z nich udzielają także kredytu bez sprawdzenia w bik. Jeśli chodzi o bardzo dużą kwotę kredytu, na przykład pół miliona złotych, wtedy musimy się liczyć z tym, że bank sprawdzi naszą zdolność kredytową. Natomiast w przypadku mniejszych kredytów, na przykład sto tysięcy złotych, banki czasami od tego odstępują i nie sprawdzają tej zdolności.

Kredyt bez bik jest pożądany przez wiele osób, dlatego warto zapoznać się z tym, które banki są w stanie udzielić kredytu bez sprawdzenia kredytobiorcy w tym Biuletynie Informacji Kredytowej.
Kredyty zazwyczaj są udzielane na 20-30 lat, więc trzeba się liczyć z tym, że przez długie lata należy spłacać raty. Dopiero po całkowitej spłacie wraz z odsetkami, kredytobiorca nie musi już spłacać zadłużenia i jest całkowicie wolny od długu.

Kredyt bez bik nie jest łatwy do pozyskania, jednak niektóre banki przystają na takie rozwiązanie. Wart rozejrzeć się w poszukiwaniu najlepszej oferty, gdyż to ważna decyzja na długie lata. Kredytobiorca zobowiązuje się spłacić całkowicie kredyt, podpisuje się w tym celu odpowiednią umowę i przedstawia wymagane dokumenty.

Categorized As

Bez kategorii, chwilówka, kalkulator kredytowy, kredyt gotówkowy, kredyt inwestycyjny, kredyt mieszkaniowy, kredyt studencki, pożyczki